امروز :
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو الحجة 1440
::
Aug-22-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

مسکو: تنها نیروهای خارجی که به دعوت دمشق وارد سوریه شده‌اند می‌توانند در این کشور بمانند

مسکو: تنها نیروهای خارجی که به دعوت دمشق وارد سوریه شده‌اند می‌توانند در این کشور بمانند

وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، تنها نیروهای خارجی که به دعوت دمشق وارد سوریه شده‌اند می‌توانند در این کشور بمانند و نیروهای آمریکا هیچ حقی برای ادامه حضور در سوریه ندارند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) تأکید کرد، مسکو همچنان معتقد است که نیروهای نظامی کشورهای خارجی باید از سوریه خارج شوند و تنها نیروهای نظامی که مجاز به ادامه حضور در سوریه هستند، نیروهای کشورهایی خواهند بود که به دعوت دولت سوریه وارد این کشور شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه به «توافق سوچی» اشاره کرد و گفت بر اساس متن توافق حاصل شده میان رؤسای جمهور روسیه و ترکیه درباره «ادلب» سوریه، تا تاریخ 15 اکتبر (23 مهرماه) تمام تسلیحات سنگین و جنگی باید از منطقه مشخص شده خارج شوند.

وی در ادامه تأکید کرد، همانطور که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز گفته‌ است، تمام نیروهای معارض مسلح و تروریست‌ها باید از این منطقه خارج شوند. معارضان مسلح قبلا حمایت خود را از توافق سوچی اعلام کرده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد:‌‌ «تا امروز بیش از یک هزار نفر از شبه‌نظامیان مسلح به همراه بیش از یکصد یگان جنگ‌افزارهای سنگین از منطقه غیرنظامی در ادلب خارج شده‌اند».

زاخارووا افزود: «با این وجود تروریست‌های تحریرالشام و جبهه‌النصره همچنان به نقض این توافق در منطقه می‌پردازند و همچنان در بخش‌هایی از ادلب،‌گروه‌هایی از تروریست‌ها برای حفظ تسلط بر منطقه می‌جنگند».

این دیپلمات روس همچنین گفت: «در یک ماه گذشته حدود یازده نفر از سرکردگان گروه جبهه‌النصره و هشت نفر از سرکردگان دیگر گروه‌های مسلح غیرقانونی در این منطقه کشته شدند و همچنان نگرانی‌هایی درباره منطقه شرقی فرات وجود دارد».

نیروهای آمریکا حق ادامه حضور در سوریه را ندارند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه اظهاراتش به حضور نیروهای خارجی غیرقانونی در سوریه پرداخت و تأکید کرد، رسانه‌های غربی به ویژه آمریکایی کمپینی را برای پوشش حملات بسیار سطحی نیروهای تروریست به ویژه نیروهای تروریستی وابسته به داعش در سوریه آغاز کرده‌اند و قصد دارند این حملات کوچک را به گونه‌ای جلوه دهند که در نهایت توجیهی برای ادامه حضور نیروهای آمریکایی در سوریه مطرح کنند اما آمریکا هیچ حقی برای ادامه حضور در سوریه ندارد.

وی تأکید کرد: «تنها نیروهایی که حق ادامه حضور در خاک سوریه را دارند، نیروهایی هستند که به دعوت دولت مشروع سوریه وارد این کشور شده‌اند و یا از طریق چهارچوب آستانه، حضور آنها لازم شده است. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل که در بلندی‌های جولان حضور دارند نیز نیروهایی هستند که حضورشان در سوریه مجاز است. تمام نیروهایی که غیر از این وارد سوریه شده‌اند باید خاک این کشور را ترک کنند چرا که در حال نقض تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه هستند».

این دیپلمات روس همچنین تصریح کرد، اینگونه اقدامات بازیگران غربی و بین‌المللی در سوریه قطعا بر روند برقراری صلح در سوریه اثر منفی خواهد داشت.

در حال تکمیل...

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :