امروز :
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
::
22 رمضان 1440
::
May-26-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

سرمقاله بلومبرگ: آمریکا بدون متحدانش نمی‌تواند ایران را به چالش بکشد

سرمقاله بلومبرگ: آمریکا بدون متحدانش نمی‌تواند ایران را به چالش بکشد

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ سرمقاله روز جمعه خود را به اختلافات دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با کشورهای اروپایی اختصاص داده و نوشته آمریکا بدون متحدانش نمی‌تواند ایران را به چالش بکشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه شبکه خبری بلومبرگ سرمقاله روز جمعه خود را به اختلافات دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با کشورهای اروپایی اختصاص داده و نوشته آمریکا بدون متحدانش نمی‌تواند ایران را به چالش بکشد.

بلومبرگ در بخش آغازین مقاله، با اشاره به تلاش‌های دولت ترامپ برای قطع ارتباط ایران با سامانه موسوم به «سوئیفت»، آن را «ایده‌ای بد» توصیف کرده است. 

«سوئیفت» سرواژه‌ای است که از کنار هم قرار گرفتن حرف اول عبارت «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» در زبان انگلیسی ایجاد شده است. 

مقر اصلی این شبکه  که تراکنش‌های مالی جهانی را تسهیل می‌کند در بلژیک قرار دارد، اما اعضای هیئت مدیره آن را مدیران بانک‌های آمریکایی تشکیل می‌دهند. دولت آمریکا بعد از خروج از برجام، فشارها برای قطع دسترسی ایران به این شبکه را تشدید کرده است.

بلومبرگ نوشته است: «دولت ترامپ ظاهراً برای قطع ارتباط ایران با سامانه مالی جهانی مصمم است. واشنگتن، همزمان با احیای تحریم‌ها علیه ایران از ماه آینده ممکن است شبکه پیام‌رسانی سوئیفت را هم که پرداخت‌های برون‌مرزی را تسهیل می‌کند، هدف قرار دهد. این ایده بدی است.»

این رسانه آمریکایی تصریح کرد دخالت در کار سوئیفت، شکاف در حال گسترش میان آمریکا و اتحادیه اروپا را گسترده‌تر خواهد کرد. اولویت باید روی ترمیم این ائتلاف باشد. تحت فشار گذاشتن آن، در راستای منافع آمریکا نیست و هدف وسیع‌تر ما برای تغییر رفتار ایران را محقق نمی‌کند.

بلومبرگ خاطرنشان کرده وادار کردن سوئیفت به قطع رابطه با ایران مستلزم این است که این نهاد از قوانین اروپا تخطی کند و این کاری است که سوئیفت گفته آن را انجام نمی‌دهد. 

انتهای پیام/ 

 

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

جدیدترین فیلم ها :