امروز :
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
::
23 شوال 1440
::
Jun-26-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

لغو مجمع فدراسیون و گشت‌وگذار آقای نایب‌رییس درهتل‌های لوکس و استادیوم‌های امارات/روزهای خوشِ کفاشیان

لغو مجمع فدراسیون و گشت‌وگذار آقای نایب‌رییس درهتل‌های لوکس و استادیوم‌های امارات/روزهای خوشِ کفاشیان

تکلیف ما با مدیرانی که از پله های نردبان نمایندگی ایران در تشکیلات بین المللی بالا می روند و سپس از قدرت فرامرزی شان بجای کسب امتیاز به سود کشور، به عنوان اهرم تهدید غیرمستقیم به تعلیق نهادهای داخلی استفاده می کنند، چیست؟ کسی که به اجرای هیچ دستور و تصمیم مقامات ورزش یا حتی مجلس کشور مقید و متعهد نیست و حالا حالاها نمی خواهد دل از صندلی دوست داشتنی اش بکند ...

علی کفاشیان که این روزها به پایان دوره نایب رئیسی اش در کنفدراسیون فوتبال آسیا نزدیک شده است و جای خود را به کاندیدای بعدی ایران یعنی مهدی تاج ( البته اگر در انتخابات آتی رای لازم را بیاورد) خواهد داد ، دیشب در VIP ورزشگاه محل برگزاری دیدار تیم های امارات و هند در ابوظبی حضور یافت و به تماشای بازی این دو تیم پرداخت.

به گزارش تابناک ورزشی؛ کفاشیان که سالهاست بازنشسته شده و الیته چیزی هم از فوتبال سر در نمی آورد، باید طبق قانون جایگاهش در هیات رییسه فدراسیون را تحویل فرد جوان تر و شایسته تر از خود بدهد و دل از سفرهای رنگین و طولانی و پیاپی فوتبال به اقصی نقاط جهان بکند، به تازگی از مسوولیت کمیته فوتسال کناره گیری کرده است تا با خیال راحت روزهای بازنشستگی اش را در پروازهای لاکچری و فرست کلاس به شرق و غرب آسیا بگذراند و به اعتراف خودش حق ماموریت های دلاری دندان گیری هم به جیب بزند.

کفاشیان که قرار بود یکی از نفرات مستعفی در مجمع لغو شده دیروز فدراسیون فوتبال باشد حالا با موفقیت در تعویق مجمع قانونی فدراسیون، دوره گردش های خارجی اش را تمدید کرده و فعلا بدون دغدغه در دوبی و ابوظبی و العین و شارجه، با کت و شلوارهای رنگارنگ و شیک شکار عکاسان می شود.

Image result for ‫کفاشیان در امارات‬‎

رییس سابق و همیشه خندان فدراسیون فوتبال، طی دو روز اخیر در تمرین ملی پوشان ایرانی هم رویت شده بود و اتفاقا به همراه دبیرکل سابق خود و سرمربی تیم ملی جلساتی نیز در طول تمرین روز گذشته ملی پوشان برگزار کرده بود. کفاشیان از آن دسته مدیرانی است که شاید در بسیاری از دقایق یک مسابقه فوتبال هر چند حساس به جریان بازی و زمین مسابقه نگاه نمی کند و مشغول امورات شخصی و صفحه گوشی همراهش می شود. لابی کردن ، تخصص کفاشیان است و او فعلا قول داده برای رای آوردن تاج، همه ارتباطاتش را به کار خواهد گرفت هر چند او این وعده ها را به علی آبادی و سعیدلو که خواستار اشغال یکی از صندلی های هیات اجرایی ای اف سی شد هم گفته بود اما از حرف تا عمل علی کفاشیان فاصله کمی نیست و نباید روی مصاحبه های او چندان حساب باز کرد چرا که شوخی و جدی این دونده سابق هم قابل تشخیص نیست.

برخی از اهالی فوتبال پیش از این با استدلال افزایش قدرت فوتبال ایران در معادلات مدیریتی کنفدراسیون فوتبال آسیا، صعود کفاشیان به مدارج بالای ای اف سی را برای کشورمان مثبت و ارزنده تلقی می کردند اما وقتی نگاهی به پرونده های بزرگی چون بازی با تیمهای عربستانی در کشور ثالث و انتخاب عجیب مرد سال آسیا و البته ناداوری در بازی حساس جام ملتهای 2015 استرالیا مقابل عراق به یاد می آوریم، به دلیل اتهامات کی روش علیه وی بیشتر پی می بریم.

مشخص نیست اینهمه رنج دوری از خانواده برای کفاشیان، و همچنبن غیبت های طولانی او در اتاقش در فدراسیون چه امتیازی برای فوتبال ایران در پی داشته است اما همینقدر می دانیم هر وقت پای دفاع از منافع ملی و لابی برای گرفتن پوئنی برای کشورمان بی میان آمده، کاری از دست کفاشیان ساخته نبوده و او به جز کسب عنوان فدراسیون نمونه در دوره ریاستش، همراهی رییس بحرینی فوتبال قاره در مراسم های مختلف و البته پذیرش یک ساعت سوییسی بسیار گرانقیمت از دست بلاتر رییس متخلف و بازداشت شده قبلی فیفا ؛ دستاوردی برای فوتبال کشورمان نداشته است.

تکلیف ما با مدیرانی که از پله های نردبان نمایندگی ایران در تشکیلات بین المللی بالا می روند و سپس از قدرت فرامرزی شان بجای کسب امتیاز به سود کشور، به عنوان اهرم تهدید غیرمستقیم به تعلیق نهادهای داخلی استفاده می کنند، چیست؟ کسی که به اجرای هیچ دستور و تصمیم مقامات ورزش یا حتی مجلس کشور مقید و متعهد نیست و حالا حالاها نمی خواهد دل از صندلی دوست داشتنی اش بکند. 

او و امثال او میدان را مهیای تاخت و تاز دیده اند و کسی را حریف قدرت خود نمی بینند و حاضر نیستند فرصت را کمی هم به جوانان شایسته تر از خود بدهند. 

نویسنده: بهنام شریفی

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :