امروز :
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو الحجة 1440
::
Aug-22-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

قاچاق فیلم سینمایی عصبانی نیستم بر اثر رفیق‌بازی آقازاده وزیر

قاچاق فیلم سینمایی عصبانی نیستم بر اثر رفیق‌بازی آقازاده وزیر

یکی از دوستان آقازاده وزیرِ وقت، نسخه‌ای از این فیلم را برای خود نگه می‌دارد و در سفرش به یکی از کشورها برای دوستانش پخش می‌کند و یکی از اشخاصی که این فیلم را می‌بینید و دسترسی پیدا می‌کند این فیلم را در یکی از وب‌سایت‌ها بارگذاری می‌کند و بدین ترتیب فیلم که بر روی آن درج شده بوده «نسخه بازبینی» قاچاق می‌شود و لو می‌رود!

قاچاق یک فیلم سینمایی بر اثر رفیق‌بازی آقازاده وزیر فرهنگ پیشینپس از آنکه تهیه کننده فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ادعا کرد این فیلم از خانه برخی مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سر درآورده، «تابناک» جزئیات لو رفتن یکی دیگر از فیلم‌های سینمایی را از طریق خانه یکی از وزرای پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی افشاء می‌کند؛ اتفاقی که باعث شد برخی تهیه کنندگان با حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع برخورد کنند، چرا که نگران قاچاق سرمایه‌شان در کسری از ثانیه بودند.

به گزارش «تابناک»؛ موج تازه قاچاق فیلم‌های سینمایی با دو فیلم پرفروش سینمای ایران به راه افتاده و ابتدای خردادماه تصاویری از فروش نسخه قاچاق فیلم‌های «متری شیش و نیم» و «رحمان 1400» در فضای مجازی منتشر شد. در نخستین روزهای مرداد نیز فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» که هنوز روی پرده عریض سینماست، قربانی این بازی شد و نسخه پرده‌ای این فیلم نیز همچون دو فیلم دیگر در معابر عمومی و همچنین پیام‌رسان‌هایی چون تلگرام دست به دست شد.

سعید روستایی کارگردان فیلم متری شیش و نیم همان زمان در واکنش به این تصاویر در حساب کاربری‌اش در اینستاگرام نوشت: «به نظرتون توی اون دی‌وی‌دی چیه؟ آیا دی‌وی‌دی خامه؟ آیا دی‌وی‌دی سوختست؟ آیا یه فیلم قدیمیه؟ اگه اینا نیست چیه؟ امیدوارم هرچی هست متری شیش و نیم نباشه. به حرف‌های فروشنده گوش کنید لطفاً حتماً» و حالا سیدجمال ساداتیان تهیه کننده این فیلم در واکنشی دیرهنگام ادعا کرده است: «چرا فیلمی که به امانت جایی گذاشته شده این‌طور منتشر شود؟ مدارکی دارم که برخی دوستان اذعان داشتند فیلم را از دوستان وزارت ارشاد گرفته و در خانه تماشا کردند.»

قاچاق یک فیلم سینمایی بر اثر رفیق‌بازی آقازاده وزیر فرهنگ پیشین

سوای میزان صحت و سقم ادعای ساداتیان، واقعیت آن است که چه متری شیش و نیم و چه شبی که ماه کامل شد، نسخه پرده‌ای هستند. نسخه پرده‌ای فیلم‌های سینمایی معمولاً در سالن‌های سینمای کم‌مخاطب و به طور خاص سانس‌های کم‌بیننده این سالن‌ها بدون هماهنگی با صاحبین سالن‌ها ضبط می‌شود؛ اما نتیجه عدم دقت و نظارت صاحبین این سالن‌هاست. این نسخه‌ها معمولاً کیفیت بالایی ندارند، ولی برای گروهی از مخاطبان کنجکاو تأثیرگذار است و به ریزش فروش فیلم منتهی می‌شود.

البته با توجه به اینکه نسخه پرده‌ای متری شیش و نیم حاوی سکانس‌هایی که در نسخه عرضه شده برای نمایش عمومی در سالن‌های سینما وجود دارد، ماجرا تا حدودی مشکوک است و چه بسا انگیزه‌هایی فراتر از مباحث مالی و فروش چند نسخه از این فیلم در خیابان مطرح بوده باشد. البته باید منتظر تحقیقات بود تا مشخص شود در نهایت چه شخصی پشت این ماجرا، هرچند بسیار بعید است که این پرونده نیز فرجامی داشته باشد، چرا که تاکنون قریب به اتفاق پرونده‌های قاچاق فیلم بی‌فرجام بوده یا دست کم افکارعمومی از فرجام آنها بی‌اطلاع است.

در این میان «تابناک» همزمان با این حواشی، به یک اتفاق مشابه می‌پردازد که در زمان یکی از وزرای پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی رخ داد. وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی دی وی دی یکی از فیلم‌های پرحاشیه که پس از کش و قوس فراوان اکران شد را به خانه می‌برد تا در محفل خانوادگی این فیلم را تماشا کند! از قضا آقازاده این وزیر نیز اقدام به پخش فیلم برای دوستانش می‌کند و بدین شکل، به قول معروف در عالم رفیق‌بازی برای آنها کلاس می‌گذارد. پیگیری‌ها نشان می‌دهد.

در ادامه همین ماجرا، یکی از دوستان آقازاده وزیرِ وقت، نسخه‌ای از این فیلم را برای خود نگه می‌دارد و در سفرش به یکی از کشورها برای دوستانش پخش می‌کند و یکی از اشخاصی که این فیلم را می‌بینید و دسترسی پیدا می‌کند این فیلم را در یکی از وب‌سایت‌ها بارگذاری می‌کند و بدین ترتیب فیلم که بر روی آن درج شده بوده «نسخه بازبینی» قاچاق می‌شود و لو می‌رود! کشف این اتفاق در یک فرآیند پیچیده رخ می‌دهد اما بر اساس اطلاع تابناک، با هیچ یک از اشخاص در این ماجرا برخورد نشده است.

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :