امروز :
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو الحجة 1440
::
Aug-22-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

روسیه ۳ - ایران ۰ / والیبال ایران از قطار سریع السیر سنت پترزبورگ به توکیو جاماند

روسیه ۳ - ایران ۰ / والیبال ایران از قطار سریع السیر سنت پترزبورگ به توکیو جاماند

تیم ملی والیبال ایران ساده‌ترین و سریع‌ترین راه صعود به المپیک ۲۰۲۰ را با ناکامی مقابل روس‌های میزبان از دست داد و حالا باید آذرماه از راه آسیایی دنبال بلیت توکیو باشد. ستاره‌های والیبال ایران که در جریان لیگ ملت‌های والیبال موفق به شکست روسیه شده بودند، در این بازی نشانی از تیم آماده سابق نداشتند.

تیم ملی والیبال ایران آخرین دیدار خود در رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ را با شکست مقابل روسیه در سنت پترزبورگ پشت سر گذاشت.

به گزارش تابناک ورزشی، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در گروه E مرحله نخست انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو که به میزبانی روس ها در جریان بود، مقابل حریفی که در جریان لیگ ملت های جهان شکستش داده بود،  صف‌آرایی کرد ولی این بار در دیداری نه چندان دلپذیر و به دور از آمادگی سابق تن به شکست ۳ بر صفر داد. در این بازی که از ساعت ۲۰:۳۰ امشب (یکشنبه) برگزار شد، روس‌ها در سه ست پیاپی با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۳ پیروز شدند. در این بازی کولاکوویچ از همه مردان اصلی تیمش استفاده کرد.

ورزش والیبال - اخبار و نتایج والیبال - والیبال انتخابی المپیک 2020 ژاپن - تیم ملی والیبال ایران

ترکیب ایران: سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) 

ست اول: ایران 19 - روسیه 25 

تیم ملی والیبال روسیه در آغاز دیدار برتری نسبی بر ملی‌پوشان کشورمان داشت، اما با امتیاز سرویس امیر غفور دو تیم در امتیاز سه به تساوی رسیدند. بازی که در ادامه به صورت پایاپای دنبال می‌شد با آبشار قدرتمندانه امیر غفور و با برتری تیم ایران به وقت استراحت فنی اول رسید (۸-۷). کمی بعد، جروبحث سعید معروف با داور بر سر یک صحنه مشکوک به خطای دوضرب کارت زرد را برای او به همراه داشت. روسیه در ادامه عملکرد بهتری داشت و توانست تا پیش از رسیدن به وقت استراحت فنی دوم سه امتیاز برتری نسبت به ایران ایجاد کند (۱۳-۱۶). در ادامه، اشتباهات ملی‌پوشان کشورمان اختلاف را از قبل هم بیشتر کرد (۱۴-۱۸). بازیکنان کشورمان در ادامه نتوانستند فاصله را جبران کنند و روسیه به کمک مدافعان خود و با درخشش نفراتی، چون موزرسکی، کلیوکا و کورکائف ست اول را ۲۵-۱۹ از آن خود کرد.

ست دوم: ایران 23 - روسیه 25

در ابتدای ست دوم، تیم ملی با نتیجه ۳-۲ از رقیب پیش افتاد. ایران در ادامه نیز با اختلاف یک امتیاز از رقیب پیش بود تا آنکه روسیه بازی را در امتیاز پنجم به تساوی کشاند. یک سرویس خوب از موزرسکی و دریافت بد حضرت‌پور روسیه را به امتیاز هشتم و بازی را به وقت استراحت فنی اول رساند (۶-۸). لافاصله پس از آن تیم ملی با درخشش معروف و دفاع روی تور دو امتیاز پیاپی کسب کرد. بلندقامتان کشورمان در دقایق بعدی عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان دادند و دو امتیاز از روسیه پیش افتادند (۱۲-۱۰). عملکرد خوب موسوی و معنوی‌نژاد در دفاع روی تور یک امتیاز دیگر نصیب تیم ملی کرد تا مربی روسیه تقاضای وقت استراحت کند. روسیه، اما در ادامه توانست به کمک امتیازات پولیتائف و کلیوکا فاصله را نه تنها جبران بلکه زودتر از تیم ملی به امتیاز شانزدهم برسد (۱۵-۱۶). بازیکنان کشورمان در ادامه توانستند دو امتیاز خوب کسب کنند و ۱۸-۱۷ از روسیه جلو بیفتند. در حالی که دو تیم پایاپای پیش می‌رفتند غفلت بازیکنانمان امتیاز بیست و یکم را برای روسیه به همراه داشت تا میزبان برتری را در دست بگیرد و کولاکوییچ درخواست وقت استراحت کند. روسیه در ادامه به پیروزی نزدیک شده بود، اما کسب چند امتیاز پیاپی از بازیکنانمان پایان ست را به تعویق انداخت هرچند روسیه در نهایت موفق شد ست سوم را ۲۵-۲۳ به نفع خود تمام کند.

تیم ملی والیبال ایران

ست سوم: ایران 23 - روسیه 25

بازی در ست سوم نیز همانند دو ست قبلی در ابتدا به صورت پایاپای پیش رفت. روسیه در ادامه با عملکرد بهتر خود تمرکز ملی‌پوشانمان را بهم زد و موفق شد سه امتیاز فاصله ایجاد کند و وقت استراحت فنی اول فرا برسد. پس از آن، روسیه توانست ۱۰-۶ از ایران پیش بیفتد و در این لحظه بود که کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کرد. تیم ملی کمی بعد به خود آمد و موفق شد اختلاف چهار امتیازی را جبرا کند و برتری را ۱۳-۱۲ به دست بیاورد. کمی بعد وولکوف امیر غفور را تک دفاع کرد تا بازی در امتیاز پانزدهم به تساوی برسد، اما این ایران بود که زودتر از میزبان به امتیاز شانزدهم می‌رسید. پس از آن عملکرد خوب تیم ملی ادامه داشت و برتری با دو امتیاز اختلاف به دست تیم ملی افتاد (۱۸-۱۶). در ادامه، تیم ملی توانست سه امتیاز اختلاف ایجاد کند (۲۰-۱۷). دقایقی بعد روسیه توانست بازی را در امتیاز ۲۱ به تساوی بکشاند. بازی در دقایق بعدی به صورت پایاپای پیش رفت، اما ضربه امیر غفور به بیرون رفت تا روسیه ۲۵-۲۳ به پیروزی برسد و به عنوان تیم اول صعود خود به المپیک ۲۰۲۰ را قطعی کند.

در پایان ست سوم تیم ایران ۴۰ امتیاز از اسپک، چهار امتیاز از دفاع روی تور، چهار پوئن سرویس و ۱۷ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرده و تیم روسیه هم ۳۸ امتیاز در حمله، هفت امتیاز از دفاع روی تور، پنج پوئن سرویس و ۲۴ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورده بود. تیم ملی ایران، شانس دوم و آخر خود برای صعود به المپیک را آذر ماه در قاره آسیا آزمایش خواهد کرد.

 

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :