امروز :
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
::
17 ذو القعدة 1440
::
Jul-19-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

چین یک بار دیگر از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

چین یک بار دیگر از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

دولت چین اعلام کرد: موضوع اعمال تعرفه بر واردات پنل‌های خورشیدی از آمریکا را طی شکایتی در سازمان تجارت جهانی پیگیری قضایی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از ABC نیوز، دولت چین اعلام کرد: موضوع اعمال تعرفه واردات پنل‌های خورشیدی توسط دولت آمریکا را در سازمان جهانی پیگیری خواهد کرد.

وزارت بازرگانی چین در این باره گفت: اعمال تعرفه 30 درصدی بر واردات پنل‌های خورشیدی توسط دولت آ‌مریکا شرایط را برای نقض قوانین تجارت جهانی توسط شرکت‌های آمریکایی فراهم کرده است. 

چین اعلام کرده است روز گذشته شکایت رسمی خود در این زمینه را در سازمان تجارت جهانی در ژنو مطرح کرده است. افزایش تعرفه واردات بر پنل‌های خورشیدی که در ماه ژانویه توسط کاخ سفید انجام شده است با اعمال تعرفه بر واردات دیگر محصولات چینی در قالب جنگ تجاری متفاوت است. 

آمریکا همچنین بر واردات سلول‌های خورشیدی از اروپا، کانادا، مکزیک و کره جنوبی نیز تعرفه اعمال کرده که این مساله اختلاف بین امریکا و متحدان خود را بیشتر کرده است. دولت ترامپ از این اقدام دفاع کرده و گفته است این سیاست در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی آمریکا انجام شده است. 

کاخ سفید مدعی است به دلیل اختصاص یارانه و دیگر حمایت‌های نامناسب دولتی در کشورهای دیگر قیمت پنل‌های خورشیدی وارداتی به آمریکا بیش از حد پایین بوده است. 

چین سیاست حمایت از قوانین تجاری سازمان تجارت جهانی را در برابر اقدامات آ‌مریکا در پیش گرفته و در این زمینه به دنبال متحد شدن با کشورهای اروپایی و دیگر کشورها در برابر آمریکا است. 

وزارت بازرگانی چین می‌گوید: اقدام آمریکا علیه واردات پنل‌های خورشیدی منافع تجاری چین را به شدت نقض کرده و بر قاطعیت قوانین تجارت جهانی تاثیرگذار خواهد بود. 

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی