امروز :
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
::
13 جماد ثاني 1440
::
Feb-18-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

اکثر مردم دنیا، جهان را مکانی ناامن‌تر می‌دانند

اکثر مردم دنیا، جهان را مکانی ناامن‌تر می‌دانند

یک بنیاد پژوهشی اعلام کرد که قدرت‌های جهانی با مختل کردن قوانین موجود، دنیا را برای مردم نا‌امن‌تر از قبل ساخته‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اکثر مردم می‌پندارند جهان نسبت به دو سال قبل خطرناک‌تر شده است .

 بنیاد «چالش‌های جهانی» واقع در شهر استکهلم، سوئد در بررسی که روز سه شنبه نتایج آن را منتشر ساخت، اعلام کرد که شش نفر از هر ده پرسش شونده در این نظرسنجی گفته‌اند که  جنگ و توسعه  سلاح‌های اتمی یا شیمیایی به عنوان خطری جدی‌تر از رشد جمعیت یا تغییرات اقلیمی است.

توسعه سلاح‌های اتمی یا شیمیایی خطری جدی‌تر از رشد جمعیت یا تغییرات اقلیمی است.

«متس آندرسون» معاون بنیاد یاد شده در این زمینه گفت: «آشکار است که نظام‌های کنونی همکاری دیگر قادر نیستند جهان را برای مردم امن کنند.»

تنش سوریه و جدل اتمی کره شمالی با آمریکا جهان را نا امن کرده است.

 

 

 

یک نظرسنجی جداگانه دیگر که توسط بنیاد چالش‌های جهانی بعد از ملاقات رهبر کره شمالی با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت نشان داد که مردم عمدتا به چنین مذاکراتی اطمینان ندارند.

بر اساس این گزارش، تنها کمتر از یک سوم از حدود 5000 پاسخ دهندگان این نظرسنجی درباره سلاح‌های کشتار جمعی احساس نگرانی کمتری داشتند.

«پاتریشیا لوئیس» مدیر امنیت بین المللی اندیشکده «چتم هاوس» نیز گفت: «جنگ احتمالا بیشتر است اما بی‌ثباتی‌های زیادی را داریم و این پیش زمینه جنگ است. »

قدرت‌های جهانی قوانین موجود را مختل می‌کنند.

لوئیس گفت: «دو قدرت بزرگ درحال مختل ساختن قوانین ایجاد شده هستند . ما حمله به اوکراین را شاهد بودیم و نیز نظاره گر آغاز یک جنگ تجاری در آمریکا هستیم.»


همچنین از هر 1000نفری که در روسیه به عنوان بخشی از تحلیل بنیاد چالش‌ها مورد بررسی قرار گرفتند، 91 % بر این باور بودند که  «سلاح‌های کشتار جمعی» بیشترین خطر را برای ناامنی جهانی دارند.

در این نظرسنجی که آوریل سال جاری انجام شد، بیش از ده هزار نفر از 10 کشور جهان شرکت داشتند.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی