امروز :
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
::
20 رمضان 1440
::
May-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

به نظر می‌رسد آمریکا، چین و روسیه به باثبات بودن اتحادیه اروپا علاقه‌ای ندارند

به نظر می‌رسد آمریکا، چین و روسیه به باثبات بودن اتحادیه اروپا علاقه‌ای ندارند

رئیس‌‌جمهور آلمان در گفت‌وگو با یکی از روزنامه‌های این کشور با اشاره به سیاست‌های مخرب رئیس‌جمهور امریکا گفت که این اقدامات نشان می دهد که اروپا باید به خود اتکا کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور آلمان در واکنش به مواضع اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، گفت اروپا باید به سوی اتکا به خود حرکت کند.

این سیاستمدار کهنه‌کار آلمانی که پیشتر وزیر خارجه هم بوده است درباره سخنان ضد اروپایی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به روزنامه «پاسائور نویِن پرسه»، گفت: «رویکرد ضد اروپایی ترامپ با وجود ایجاد تهدید برای اروپا، اما در عین حال زمینه‌ای برای اروپایی که متکی به خود باشد، فراهم می‌کند.»

وی با بیان اینکه سیاست‌های ترامپ قطعا اروپا را «در معرض ریسک قرار می‌دهد»، گفت: «به نظر می‌رسد که در حال حاضر هیچ‌یک از قدرت‌های بزرگ، چه چین، چه روسیه و چه ایالات متحده، دستکم به اینکه اتحادیه اروپا باثبات باشد، علاقه‌ای ندارند.»

رئیس‌جمهور آلمان در ادامه گفت با بیان این که اروپایی‌ها باید از تمرکز مداوم بر عملکرد ترامپ خودداری کنند، افزود: «آنچه در طول ۷ دهه از روابط فراآتلانتیک پس از جنگ (جهانی دوم) می‌گذرد، به قدری با ارزش است که باعث می‌شود که ما سیاست‌های رئیس‌جمهور کنونی آمریکا را نپسندیم. اگر شرایط به این شیوه است و ما نمی‌توانیم ترامپ را تغییر دهیم در این صورت باید اروپای جدیدی متکی بر ارزش‌های خود ایجاد کنیم.»

اشتاین‌مایر افزود که کشورهای اروپایی نباید فقط به اینکه چطور می‌توانند از بحران‌های کنونی عبور کنند، فکر کنند. بلکه باید به این توجه داشته باشند که حتی کشورهای اروپایی هم در صورتی که با هم اتحاد نداشته باشند، در جهان جایگاهی نخواهند داشت.

ترامپ در نشست مقامات سازمان ناتو در بروکسل به شدت از اروپا انتقاد کرد وی در گفت‌وگو با  شبکه خبری «سی. بی. اس» آمریکا، اروپا را دشمن خطاب کرد. سخنان وی موجی از انتقادها را در میان مقامات اروپایی از جمله «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا به دنبال داشت.

انتهای‌پیام/ق

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی