امروز :
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
::
19 رمضان 1440
::
May-23-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

وزارت دفاع یمن: هیچ نقطه‌ای از ائتلاف متجاوز سعودی دور از دسترس یگان پهپادی یمن نیست

وزارت دفاع یمن: هیچ نقطه‌ای از ائتلاف متجاوز سعودی دور از دسترس یگان پهپادی یمن نیست

وزارت دفاع یمن مرحله کنونی پس از حمله پهپادی به پالایشگاه آرامکو ریاض را چیزی متفاوت با قبل آن دانست و گفت، هیچ نقطه‌ای در کشورهای متجاوز دور از دسترس پهپادهای دور برد یمنی نیست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ «یحیی سریع»، یک مقام وزارت دفاع یمن در گفت‌وگو با وبگاه یمنی «متابعات»، دستاورد جدید یگان پهپادی ارتش یمن را حامل پیام‌های متعددی برای دشمن سعودی و متحدانش خواند.

وی اظهار داشت: نخستین پیام این است که حالا دیگر هیچ هدفی در هیچ کشوری از کشورهای متجاوز ائتلاف سعودی، دور از دسترس ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیست.

این مقام یمنی با اشاره به پیشرفت قابل توجه یگان پهپادی ارتش یمن، افزود: ذهن خلاق یمنی‌ها در طول چند دهه گذشته در معرض تجاوزی غیرعلنی بوده است و مخترعان یمنی بخصوص در ارتش این کشور در معرض محرومیت، انزوا و بی توجهی بودند تا جایی که آنها را در شرایط ظلم و سرشکستگی وادار به خروج از کشور می‌کرد.

وی افزود: اما تجربه مقاومت در برابر دشمن، مزدوران و ابزارهای دشمن در داخل یمن را سرکوب کرده و در نتیجه آن خلاقیت‌هایی شکل گرفت که تا حالا و بعد آن به منصه ظهور گذاشته می‌شود .

سرتیپ سریع درباره بانک اهداف ارتش و کمیته‌های مردمی هم گفت: نیروی هوایی و موشکی ارتش یمن بانک اهدافی با دقت مطالعه شده و حیاتی را در دست دارند که غیرنظامیان را در معرض آسیب قرار نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: ما با پاسخ بجا و درست به تجاوز دشمنان، طعم شکستی را که سزاوارش است به آنها می‌چشانیم.

این مقام نظامی یمن ادامه داد: تحقیق، توسعه و تولید نظامی در زمینه‌های مختلف نظامی همچنان ادامه دارد و بسیاری از نوآوری‌های منحصر به ارتش و ملت یمن، این کشور را به جایگاهی شایسته که چندین دهه از آن محروم بود، رسانده است.

سرتیپ سریع درباره نام‌گذاری پهپادهای دوربرد ارتش یمن به نام شهید «صالح الصماد»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: از اولویت‌های شهید الصماد توجه به نیروهای مسلح، صنایع جنگی، تحقیقات، بازسازی ارتش و ساماندهی وضعیت آن پس از چندین سال حملات نظام مند و راهبرد آمریکا برای تجزیه یمن بود و همین مواضع الصماد، او را هدف کینه توزی دشمنان قرار داد، بنابراین نام گذاری مذکور، مصداق ماندگاری اهداف و آرمان‌های وی است.

انتهای پیام/م

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی