امروز :
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
::
21 ذو القعدة 1440
::
Jul-23-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

مانعی در زمینه بازگشایی مرزهای اردن با سوریه وجود ندارد

 مانعی در زمینه بازگشایی مرزهای اردن با سوریه وجود ندارد

یک نماینده پارلمان اردن با اشاره به اهمیت از سرگیری روابط سوریه و اردن تأکید کرد که امروز برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان و همچنین بازگشایی مرزهای دو کشور مانعی وجود ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نبیل هشام» نماینده پارلمان اردن تأکید کرد که این کشور فشارهای زیادی را به خاطر عدم مشارکت در عملیات نظامی علیه سوریه متحمل شد.

هشام با تأکید بر لزوم تسریع در برقراری مجدد روابط اردن و سوریه در سطح دو دولت، اظهار داشت که این اقدام به سود حکومتهای دو کشور است.

پایگاه خبری «النشره» به نقل از این نماینده اردنی گزارش داد که «امروز برای اجازه دادن به آوارگان سوری به منظور بازگشت [به کشور خود] و همچنین بازگشایی مرزهای [اردن با ] سوریه مانعی وجود ندارد».

وی با بیان اینکه بازگشت آوارگان و بازگشایی مرزهای اردن و سوریه دو مسئله اصلی به شمار می‌روند، خاطر نشان کرد که در جریان بحران سوریه، اردن روابط خود با دمشق را حفظ و به حمایت از مرزهای خود بسنده کرد.

هشام با تأکید بر اینکه روابط بین اردن و سوریه در حال حاضر به صورت جزئی قطع شده است، اعلام کرد که هماهنگی و تعاملی در سطح دولتها وجود ندارد.

این نماینده اردنی همچنین خاطر نشان کرد که مسئله بازگشت آوارگان سوریه به کشورشان از طریق میانجیهای روس انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه روابط دیپلماتیک بین اردن و سوریه در همه سطوح قطع نشده است، تأکید کرد که اردن به روسیه اطمینان دارد و به همین دلیل ترجیح می‌دهد که همه مسائل مربوط به آوارگان سوری با میانجی‌های روس انجام گیرد.

در همین راستا، یک هیئت اردنی چهارشنبه هفته جاری برای هماهنگی درباره بازگشایی گذرگاه مرزی نصیب بین این کشور و سوریه وارد دمشق شد.

این هیئت اردنی متشکل از سندیکای تجار و صادر کنندگان میوه و سبزی بود در مقر کمیته تجار و صادرکنندگان میوه و سبزیجات سوریه در دمشق با مسئولان سوری دیدار کردند.

«عامر خیتی» رئیس کمیسیون بازرگانان و صادرکنندگان میوه و سبزیجات سوریه تأکید کرد که بازگشایی این گذرگاه به فعال‌سازی صادرات سوریه کمک خواهد کرد.

«سعدی حسین أبو حماد» که رئیس تجار و صادرکنندگان میوه و سبزیجات اردن بود نیز اعلام کرد که گذرگاه نصیب مهمترین حلقه در بخش تجارت اردن بوده و «امان» به دمشق نیازمند است.

وی همچنین اظهار داشت که سفر این هیئت برای تحکیم روابط تجاری بین دو کشور و بازگشایی هر چه سریعتر این گذرگاه است.

انتهای پیام/م

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی