امروز :
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
::
22 شوال 1440
::
Jun-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

فروش پنج میلیارد پوندی جنگنده‌های انگلیس به قطر نهایی شد

فروش پنج میلیارد پوندی جنگنده‌های انگلیس به قطر نهایی شد

قرارداد فروش جنگنده‌های نظامی انگلیس به قطر و آموزش نظامیان قطری که به ارزش پنج میلیارد پوند سال گذشته به امضا رسیده بود، با دریافت اولین قسط از کل مبلغ نهایی شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، قرارداد پنج میلیارد پوندی فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی انگلیسی به قطر دَه ماه بعد از امضای توافقی میان وزرای دفاع دو کشور، نهایی شده است.

سایت وزارت دفاع انگلیس خبر داد، توافق این کشور با قطر برای فروش ۲۴ فروند جنگنده «تایفون» و نُه فروند جنگنده «هاوک» به دوحه اکنون نهایی شده و شرکت انگلیسی «بی.اِی.ای» اولین مبلغ از فروش این تسلیحات را دریافت کرده است.

این قرارداد تسلیحاتی علاوه بر فروش جنگنده‌های تایفون و هاوک، شامل بسته‌ آموزش نظامیان و نگه‌داری از تجهیزات نیز می‌شود. 

با پرداخت اولین قسط از مبلغ این قرارداد ۵ میلیارد پوندی، «گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع انگلیس گفت «در این لحظه مهم، توافق چند میلیارد پوندی رسما انجام شد و همه کسانی که در دولت و صنعت به سختی با هم برای آن کار کرده‌اند، می‌توانند بسیار [به خود] افتخار کنند [وقتی] که می‌بینند [قرارداد] به این مرحله رسیده است. [این قرارداد] ترقی بزرگی برای صنعت دفاعی بریتانیا است که از هزاران شغل حمایت می‌کند و به ما کمک خواهد کرد که میان بریتانیا و قطر اعتماد ایجاد کنیم تا با چالش‌هایی که برای هر دو مشترک است، مقابله کرده و از ثبات در منطقه حمایت کنیم و امنیت را به خانه‌ها بیاوریم».

«لیام فاکس» وزیر تجارت بین‌الملل انگلیس نیز گفت که دولت مفتخر است این صادرات عظیم را انجام داده و یادآور شد توافق با قطر حمایت از سیستم بی.اِی.ای و ۳۵ هزار کارمند این شرکت تسلیحاتی در بریتانیا است. 

ویلیامسون و همتای قطری وی ماه دسامبر سال گذشته میلادی در دوحه با یکدیگر دیدار و این قرارداد را امضا کرده بودند. 

انگلیس یکی از بزرگترین صادرکنندگان تسلیحات و تجهیزات نظامی در جهان و بزرگترین تامین کننده تجهیزات و تسلیحات و همچنین آموزش‌های نظامی مورد نیاز عربستان سعودی است. 

انتهای پیام/ص

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی