امروز :
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
::
22 شوال 1440
::
Jun-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

دیدار «رحمان» با دادستان‌های کل کشورهای «همسود» و «شانگهای»

دیدار  «رحمان» با دادستان‌های کل کشورهای «همسود» و «شانگهای»

رئیس جمهور تاجیکستان با دادستان های کل کشورهای عضو جامعه همسود و سازمان همکاری شانگهای دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان امروز در محل «قصر ملت» شهر «دوشنبه» با دادستان های کل کشورهای عضو جامعه همسود و سازمان همکاری شانگهای ملاقات کرد.

رحمان در ابتدای این دیدار ضمن خوش آمد گویی به مهمانان جهت حضور در بیست و هشتمین نشست شورای هماهنگ ساز کشورهای همسود و شانزدهمین نشست دادستان های کل کشورهای شانگهای که در شهر دوشنبه در حال برگزاری است آرزوی موفقیت کرد.

وی نهادهای دادستانی را یکی از ساختارهای مهم دولتی خواند و ابراز اطمینان کرد که ملاقات امروزه مقامات دادستانی منجر به تقویت همکاری میان نهادهای ذیربط کشورهای شرکت کننده خواهد شد.

در جریان این ملاقات همچنین مسائل مربوط به مبارزه مشترک با جرایم فراملی و سازمان یافته، تروریسم و افراط‌گرایی مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به وضعیت سیاسی پیچیده در برخی کشورهای جهان که با درگیری های مسلحانه و کشتار غیر نظامیان مواجه شده‌اند بر ضرورت تحکیم تلاش های کشورهای عضو همسود و شانگهای برای تامین امنیت در قلمرو کشورهای عضو سازمان های مذکور و منطقه تاکید شد.

همچنین در جریان این دیدار در خصوص مسائل مربوط به مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تقویت مرز های دولتی تاجیکستان با افغانستان، تامین امنیت اطلاعاتی، مبارزه با جرایم سایبری و سایر تهدیدات سخنانی بیان شد.

انتهای پیام/.

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی