امروز :
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
::
16 ذو القعدة 1440
::
Jul-18-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی محور مذاکرات ترکمنستان و اتحادیه اروپا

توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی محور مذاکرات ترکمنستان و اتحادیه اروپا

وزیر امور خارجه ترکمنستان و مسئولین اتحادیه اروپا پیرامون توسعه همکاری‌ها در حوزه انرژی مذاکره کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «رشید مردوف» وزیر امور خارجه ترکمنستان در سفر به بلژیک با «ماروش شوچویچ» معاون رئیس کمیسیون اروپا در امور انرژی دیدار کرد.

در جریان این دیدار مسائل مربوط به افزایش تعاملات میان ترکمنستان و اتحادیه اروپا در حوزه انرژی مورد بحث و گفت‌وگو قرار داده شد.

مردوف همچنین با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیرامون جنبه‌های مختلف مشارکت و همکاری‌های میان ترکمنستان و اتحادیه اروپا و مسائل امنیت منطقه‌ای تبادل نظر کرد.

در دیدار وزیر امور خارجه ترکمنستان با «ماتز زاکنشیک» رئیس دفتر کمیسیون اروپا در امور حمل و نقل موضوعات مربوط به توسعه مسیرهای حمل و نقلی که قادر به اتصال آسیای مرکزی به کشورهای اروپایی می‌باشند، مورد بررسی قرار داده شد.

همچمنین 2 طرف در خصوص قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد در زمینه حمل و نقل پایدار که به پیشنهاد رئیس جمهور ترکمنستان تصویب شدند، بحث و گفت‌وگو کردند.

وزیر امور خارجه ترکمنستان ضمن یک نهار کاری با حضور نمایندگان پارلمان اروپا و ساختارهای کمیسیون اروپا نیز مسائل مختلف و همکاری‌های میان این کشور با اتحادیه اروپا را مورد بحث و بررسی قرار داد.

انتهای پیام/ح

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی