امروز :
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
::
19 ذو الحجة 1440
::
Aug-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

درخواست مصونیت قضایی برای مواجهه با قالیباف

درخواست مصونیت قضایی برای مواجهه با قالیباف

مواضع و عملکرد یکسال گذشته محمود میرلوحی حاکی از اختصاص یافتن فعالیت این عضو شورای پنجم شهر تهران بر فعالیت علیه شهردار اسبق شهر تهران است.

مجله فارس‌پلاس؛ حسین نادری: چندی پیش محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران از احضار اعضای شواری شهر تهران به دادگاه اعتراض کرده است. او بیان کرد که در یکسال گذشته اعضای شورای شهر تهران به خاطر مصاحبه‌هایی که می‌کردند به قوه قضاییه احضار می‌شدند و اعضای شورای شهر به این روش قوه قضاییه اعتراض دارند. اگر شکایت خصوصی از آن‌ها می‌شود قوه قضاییه می‌تواند ورود کند. وی ادامه داد: اعضا نگران هستند که با این شیوه نتوانند به وظایف خود عمل کنند.[1]

لازم به ذکر است که این موضع‌گیری محسن هاشمی در پی احضار محمود میرلوحی عضو شورای شهر پنجم تهران در خصوص واگذاری املاک در زمان مدیریت قالیباف و استرداد آن‌ها بوده است.[2] پرونده‌ای که در زمان مدیریت قالیباف بر شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته بود و بیشتر یک شوی سیاسی تلقی شد تا یک فساد فراگیر در شهرداری تهران. اما اصلاح‌طلبان همچنان سعی بر سیاسی کردن این پرونده دارند.

با بررسی مواضع محمود میرلوحی در عملکرد یکساله شورا می‌توان گفت که ایشان مسئول بررسی فعالیت‌های شورای شهر و شهرداری تهران در دوران گذشته است. موضع‌گیری‌های متعدد وی در زمان‌های مختلف نشان دهنده این است که او در حال بررسی عملکرد شهرداری و شورای شهر تهران در دوره‌های چهارم و پنجم است و پس از آن که نقطه‌ای مبهم پیدا کرد، فارغ از اینکه آن فساد آن قطعی باشد یا نباشد در یک مصاحبه مطبوعاتی آن را علنی می‌کند.

برای مثال می‌توان به موضع‌گیری‌های او در خصوص واگذاری‌های املاک در زمان شهرداری قالیباف اشاره کرد که بدون اینکه تخلفی اثبات شده باشد مدام آن را تکرار می‌کند و با بالا گفتن ارقام پرونده سعی در بزرگ جلوه دادن این مسئله دارد.

همچنین او ادعای فساد در خصوص یکی از مسئولین سابق شهرداری تهران کرده است و معقتد است که آن فرد به شهرداری بدهکار است. او این مسئله را در حالی به عنوان نقطه‌ضعف قالیباف مطرح می‌کند که خود تصریح کرده است که قالیباف خودش این مسئله را تذکر داده است.

از دیگر اظهارات میرلوحی در انتقاد به شهردار سابق تهران بحث تراز مالی شهرداری است که وی به صورت مطبوعاتی بحث منفی بودن تراز مالی شهرداری را مطرح کرده است. [3]

او در اظهار نظر دیگری ادعای فساد نسبت به فرزند شهردار سابق تهران داشته است و همچنین بیان کرده است که تا کنون 12 شکایت از شهردار سابق به قوه قضائیه اعلام کرده است.[4]

موضع‌گیری‌ها و مصاحبه‌های رسانه‌ای و سیاسی محمود میرلوحی در خصوص عملکرد شواری شهر و شهرداری سابق تهران بسیار زیاد است.

سئوالی که پیش می‌آید این است که آیا وظیفه شورای شهر و اعضای آن بررسی عملکرد شورای پیشین است؟ با فرض اینکه شورای شهر چنین وظیفه‌ای داشته باشد، آیا مطرح کردن و رسانه‌ای کردن جرمی که اثبات نشده است و تنها بر حدس و گمان‌های آقای میرلوحی است، درست است؟

با توجه به پرونده ضعیف شورای شهر پنجم و شهرداری تهران در حال حاضر آیا اختصاص یافتن یک عضو شورا برای بررسی عملکرد شورای چهارم و شهرداری سابق کار درستی است؟

محسن هاشمی به عنوان رئیس شورا باید فضای شورای شهر را مدیریت کند تا فضای سیاسی روز به روز در آن بیشتر نشود. با توجه به کم‌سابقه بودن اعضای شواری شهر پنجم و سیاسی بودن اعضای لیست امید سیاسی شدن بیشتر فضای شورای شهر تهران سبب صدمه خوردن مدیریت شهری شده است. مدیریت شهری در هیچ دوره‌ای بی ثبات‌تر از دوره کنونی شورای شهر پنجم نبوده است.

نکته دیگری که آقای هاشمی و اعضای شورای شهر باید توجه داشته باشند این است که مصونیت قضایی که برای برخی از پست‌ها وجود دارد، مصونیت قضایی برای در حوزه مسئولیت‌های نمایندگی است؛ یعنی برای اینکه فرد بتواند بهتر وظایف خود را انجام دهد. آیا لجن‌پراکنی در خصوص علمکرد شورای شهر و شهرداری سابق از وظایف اعضای شورای شهر است و یا اینکه شورای پنجم این مسئله را به عنوان یکی از وظایف خود تعریف کرده است.

 

پی‌نوشت:

[1] www.farsnews.com/news/13970625000480

[2] https://www.yjc.ir/fa/news/6671601/

[3] http://www.ion.ir/News/373350.html

[4] http://www.entekhab.ir/fa/news/403662/

 

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های فناوری