امروز :
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
::
20 رمضان 1440
::
May-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

اجرای طرح «هفته سرود مدرسه‌ای» در آذر ماه امسال برای اولین بار

اجرای طرح «هفته سرود مدرسه‌ای» در آذر ماه امسال برای اولین بار

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح «هفته سرود مدرسه‌ای» در آذر ماه امسال برای اولین بار خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، هفتمین دوره مسابقات همسُرایان امور تربیتی (کُرال فرهنگیان) امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران آغاز شد.

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحبه هفتمین دوره کُرال فرهنگیان با اشاره به برگزاری 6 دوره همسُرایان امور تربیتی، اظهار کرد: امسال هفتمین دوره در حال برگزاری است اما معتقدم آموزش و پرورش تا اینجا نمره قبولی نگرفته است و از بین 900 هزار فرهنگی، تعداد افراد شرکت‌کننده در این رقابت بسیار کم است و ما باید به این سمت برویم که 30، 40 درصد فرهنگیان را تحت پوشش داشته باشیم.

وی با اشاره به اسم مسابقات کُرال فرهنگیان، گفت: معتقدم باید نام همسُرایان امور تربیتی به همسُرایان امور فرهنگی تغییر کند چون تمام فرهنگیان در این رقابت مشارکت دارند.

رمضانی با بیان اینکه در سال تحصیلی آینده همانند هفته تئاتر مدرسه‌ای، هفته سرود مدرسه‌ای نیرچز خواهیم داشت، افزود: در سال تحصیلی جاری، اجرای پایلوت هفته تئاتر مدرسه‌ای در استان فارس انجام شد.

وی ادامه داد: در نظر داریم در آذرماه امسال، هفته سرود مدرسه‌ای را داشته باشیم که بخشنامه آن در مهرماه ابلاغ می‌شود و در آذرماه اجرا خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در هفته سرود مدرسه‌ای، دانش‌آموزان هر کلاس باید چندین گروه سرود داشته باشند و در عین حال هر مدرسه سرود داشته باشد.

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش و استاد دانشگاه نیز در این مراسم گفت: در تاریخ، اندیشه بشری محملی برای انتقال دانش بشر بوده است و اولین دانش بشر در قالب اشعار دانشمندان بوده است.

وی ادامه داد: اگر ما تاریخ ادبیات‌مان را بازنگری و بازشکافی کنیم، می‌بینیم که گنجینه‌هایی ارزشمند از شادی و نشاط در آن است و رگه‌هایی از دانش زمانه را نیز در خود دارد.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث