امروز :
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
::
11 جماد ثاني 1440
::
Feb-16-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

احکام فرهنگیان بر اساس مقررات صادر شد/ ۲۰ درصد رشد فقط برای «حداقل حقوق» بود

احکام فرهنگیان بر اساس مقررات صادر شد/ ۲۰ درصد رشد فقط برای «حداقل حقوق» بود

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه احکام فرهنگیان بر اساس مقررات و ضوابط صادر شده است، گفت: رشد ۲۰ درصد حقوق فقط برای «حداقل» حقوق بوده است.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره صدور احکام فرهنگیان و گلایه آنها درباره افزایش میزان حقوق، اظهار کرد: احکام فرهنگیان دقیقاً بر اساس ضوابط و مقررات ذی‌ربط و مصوبه دولت صادر شده است.

وی ادامه داد: یک نکته در خصوص افزایش حقوق فرهنگیان وجود دارد و آن هم این است که افزایش 20 درصد تنها برای حداقل حقوق بود.

الهیار ترکمن اضافه کرد: حداقل حقوق، یک میلیون تومان بود که به حدود یک میلیون و 200 هزار تومان رسیده است؛ البته تعداد شاغلانی که در آموزش و پرورش حداقل حقوق را بگیرند، کم است.

وی تصریح کرد: احکام فرهنگیان بر اساس مقررات ذی‌ربط است و ما نمی‌توانیم بر خلاف قانون عمل کنیم و اگر این کار را انجام دهیم، باید به دیوان محاسبات جواب دهیم. 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص مطالبات فرهنگیان گفت: از صرفاً مطالبات سال 96، رقم 948 میلیارد تومان باقی مانده بود که 600 میلیارد تومان آن پرداخت شد و 348 میلیارد تومان باقی ماند که در تیر ماه امسال 180 میلیارد تومان آن پرداخت و در تلاش برای پرداخت مابقی هستیم. 

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 5200 میلیارد تومان تخصیص مازاد بر سقف اعتبارات آموزش و پرورش گرفتیم که برای پاداش پایان خدمت، مطالبات و ذخیره مرخصی 95 بوده است.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث